Terapie prin Artă by Create.Act.Enjoy în 5 spitale clujene luna aceasta și în septembrie
Cluj-Napoca, 17 august 2020. Într-un an foarte dificil pentru mediul cultural, în special pentru scena independentă, echipa ONG-ului Create.Act.Enjoy a atras peste 20 de colaboratori noi dintre artiștii locali. Actori, muzicieni, artiști vizuali – toți cei cărora li s-a propus să colaborez
Terapie prin Artă by Create.Act.Enjoy proiect inițiat de către Diana Buluga revine la Cluj-Napoca
Terapie prin Artă by Create.Act.Enjoy își propune și în acest an să aducă un plus de veselie, empatie și culoare celor care vor fi in spitale în Cluj-Napoca. Proiectul include activități care se potrivesc pentru toate vârstele și condițiile: 16 momente artistice itinerante, 8 ateliere

